Haber

Sultangazi’de Ormanlık Alanda Yangın

Sultangazi’de ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri alevleri söndürmek için çalışma başlatırken, vatandaşlar da bahçe hortumuyla destek verdi.

Alınan bilgiye göre, saat 13.30 sıralarında Sultangazi kent ormanında yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba sarf ederken, vatandaşlar da söndürme çalışmalarına destek verdi. Çevrede oturanlar, yangının evlerine sıçramaması için bölgeyi hortumla ıslattı. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

Ümmühan Altındağ, “Güneşin kızıl olduğunu görünce yangın çıktı sandım. Dışarı çıktığımızda yangın olduğunu gördük. Nasıl çıktığını bilmiyoruz. İtfaiye geldi. Denedik. hortumlarla müdahale etmek.”

Fahri Genç isimli vatandaş, “Kent ormanından yükselen dumanı gördük. İtfaiye geldi. Herkes evlere sıçramaması için uğraşıyor.”

Arıcı olduğunu söyleyen Muhammer Harbutoğlu, “Temizlik yapıyorduk duman çıktığını gördük. Yangın çıktığını gördük müdahale ettik. Hortumla ıslatmaya çalıştık. itfaiyeciler.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu